"Enter"a basıp içeriğe geçin

Son dakika… Meteoroloji de ‘kar geliyor’ dedi! Hava çok soğuyacak! İşte İstanbul, Ankara ve İzmir hava durumu…

Meteoroloji tüm yurdun Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini duyurdu. Hava sıcaklıklarının Salı günü ülkenin kuzeybatı kesimlerinde, Çarşamba ve Perşembe günleri ise iç ve doğu bölgelerinde hissedilir derecede (8-12 derece) azalacak. Meteoroloji’den yapılan son hava durumu tahminine göre İstanbul’da bu akşam kentin yüksek kesimlerinde zamanla il genelinde karla karışık yağmur şeklinde yağış bekleniyor. Çarşamba günü de hafif kar yağışlı olarak tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ’DEN ANKARA, İSTANBUL VE  İZMİR’E UYARI GELDİ

Ankara’ da Salı günü sabah saatlerinde yağmur olarak başlaması beklenilen yağışın zamanla karla karışık yağmura dönmesi ve akşam saatlerinden itibaren Çarşamba günü sabah saatlerine kadar kar yağışı şeklinde devam etmesi beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalması ile birlikte gecenin en düşük sıcaklıklarının Çarşamba sabahı sıfırın altında 3, Perşembe sabahı ise sıfırın altında 9 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

İstanbul‘da yarın akşam saatlerinden sonra başlaması beklenilen yağışın zaman zaman kuvvetlenerek yağmur şeklinde olacağı, Hava sıcaklığının azalmasıyla birlikte önce kentin yüksek kesimlerinde zamanla il genelinde karla karışık yağmur şeklinde olabileceği, Çarşamba günü ise aralıklarla hafif kar yağışları görülebileceği tahmin ediliyor. Pazartesi günü 14 dereceye kadar yükselecek hava sıcaklığının Çarşamba ve Perşembe günleri 1-2 dereceye kadar düşeceği bekleniyor.

İzmir’de sadece Salı günü yağmur ve sağanak şeklinde yağış bekleniyor. Diğer günlerde havanın parçalı bulutlu olması bekleniyor. Ancak hava sıcaklıklarındaki düşüşler İzmir ve Kıyı Ege´de de hissedilecektir.

İSTANBUL’DA HAVA DURUMU:
istanbul-hava-durumu

ANKARA’DA HAVA DURUMU
ankara-hava-durumu

25 ARALIK 2018 SALI HAVA DURUMU

Doğu Anadolu´nun ve Güneydoğu Anadolu´nun doğusu dışında ülke genelinde görülecek yağışların önceleri genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde gök gürültülü sağanak, zamanla Trakya, Batı Karadeniz´in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu´nun kuzeybatısı ile Doğu Karadeniz´in iç kesimleri ve Erzurum´da kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

26 ARALIK 2018 ÇARŞAMBA HAVA DURUMU

26.12.2018 Çarşamba günü; Marmara´nın batısı, Kıyı Ege ve Doğu Anadolu´nun güneydoğusu dışında ülke genelinde görülmesi beklenen yağışların Ülkemizin büyük bir bölümünde (Marmara´nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz´in iç kesimleri, Doğu Anadolu´nun kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz´in iç kesimlerinde) kar şeklinde, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Doğu Anadolu´nun güneyinde karla karışık yağmur, Akdeniz kıyı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu´da yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

27 ARALIK 2018 PERŞEMBE HAVA DURUMU

Soğuk ve yağışlı sistemin 27.12.2018 Perşembe günü doğuya doğru hareket edeceği ve Karadeniz, İç Anadolu´nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görülecek yağışların Güneydoğu Anadolu´da yağmur, Doğu Karadeniz kıyı kesiminde karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir