"Enter"a basıp içeriğe geçin

Eğitime AK Parti Gençlik Kolları arası

Dini vakıfların etkinlik düzenlemesine izin verilen okulların kapısı bu kez de AK Parti Gençlik Kolları’na açıldı. Örgütün düzenlediği fotoğraf sergisinin okullarda tanıtılmasına olanak sağlanarak, öğrencilerin ders saatlerine denk gelen etkinliğe katılmasına izin verildi.

İşbirliği anlaşmalarıyla dini vakıf ve derneklere okullarda faaliyet yapma izni veren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların kapısını bu kez de AK Parti Gençlik Kolları’na açtı.

Birgün gazetesinden Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre Trabzon Merkez Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, AK Parti Ortahisar Gençlik Kolları’nın düzenlediği fotoğraf sergisinin ilkokullar dahil ilçedeki tüm okullarda tanıtılmasına izin verdiği ortaya çıktı. Trabzon Merkez’deki 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda düzenlenen sergi için okullarda tanıtım yapılmasına olanak sağlandı.

AK Parti Gençlik Kolları, “Dünya İnsan Hakları Günü” dolayısıyla 81 ilde fotoğraf sergisi açtı. Etkinlik kapsamında Trabzon Merkez’de yapılan organizasyon için okullara talimat yazısı gönderildi. Ders saatlerine denk gelen sergiye ilişkin Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse imzasıyla okullara gönderilen yazıda, “Öğrencilerin ziyaret etmeleri müdürlüğümüzce uygun görülmüştür” ifadelerine yer verildi. Kaymakamlık oluruyla okul yönetimlerine ulaştırılan yazıda, AK Parti Gençlik kolları üyelerinin okullarda, “Eğitim ve öğretimi aksatmadan” etkinliğin tanıtımını yapabileceği belirtildi.

Eğitim kurumlarının ideolojik amaçlar doğrultusunda kullanılamayacağının altını çizen Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, “Okullarımız, yurtlarımız ve üniversitelerimiz öğrencilerimize, velilerimize, eğitim ve bilim emekçilerine ait alanlardır. Eğitim alanları kamusal alanlardır ve halkındır” sözleriyle Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kararına tepki gösterdi.

Aydoğan, Hükümetin ideolojik anlayışının Milli Eğitim Bakanlığı ile vakıf ve dernekler arasında imzalanan protokollerle öğrencilere dayatıldığını belirtti. Öğrencilerin bir siyasi partinin düzenlediği etkinliğe katılmalarına Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onay verilmesine dikkati çeken Aydoğan, “Bakanlığın, öğrencilerin siyasi parti adıyla düzenlenen etkinliğe katılımına dair verdiği, ‘Olur’, bu dayatmanın sürdüğünü göstermektedir” diye konuştu. Eğitim kurumlarını ideolojik amaçlarla kullananların suç işlediğini belirten Eğitim Sen Başkanı, “Kamudan ve kamusal alanlarımızdan, öğrencilerimizden elinizi çekin’ diyerek okullarımıza, öğrencilerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir